Založ si blog

Zásahy NAKA

V súvislosti s odhaľovaním trestnej činnosti v predchádzajúcom období sa využívajú zásahy NAKA pri zatýkaní podozrivých osôb. Súhlasím, aby sa objektívne vyšetrila nezákonná činnosť osôb, ktoré sa takejto činnosti dopustili. To je v poriadku. Nemôžem však súhlasiť s formou, akou sa deje zatýkanie podozrivých osôb. Výstižne na to poukazuje aj sťažnosť dcéry zadržaného p. Brhela. Vtrhnutie komanda po zuby ozbrojených policajtov so samopalmi namierenými na nič netušiacich bezbranných ľudí, to sa dá porovnať len so zásahmi jednotiek gestapa. Aké psychické následky to môže mať na týchto ľudí? A čo keď sú v byte malé deti? Tým to môže spôsobiť celoživotnú psychickú traumu. Čo na to hovorí pani ombudsmanka – ochrankyňa ľudských práv? Čo na to hovorí detská ombudsmanka? Čo na to rôzne ľudsko-právne organizácie, ktorých je ako maku? Nepočul ani nečítal som, že by niekto z uvedených na tieto praktiky patrične reagoval. Sú to metódy policajného štátu s diktátorskými praktikami p. premiéra. Kde sú naše „objektívne“ médiá a novinári?

Ide o zatýkanie podozrivých osôb, voči ktorým nebolo oficiálne vznesené obvinenie. Myslím, že takýmto postupom sú porušované základné ľudské práva a je porušovaná ústava SR i listina ľudských práv EU. Zato, ak sa niečo takéto udeje v Rusku či Číne sú médiá plné rozhorčených správ a komentárov, ako sa tam porušujú ľudské práva.

Sudan

Boje v Sudáne pokračujú aj napriek predĺženému humanitárnemu prímeriu

30.05.2023 15:11

Násilnosti vyhnali z domova takmer 1,4 milióna ľudí, z ktorých viac ako 350.000 utieklo za hranice Sudánu.

polícia, pátranie, rieka, ondava

Nezvestné dievčatko zo Stropkova, ktoré spadlo do rieky, našli bez známok života

30.05.2023 15:07

Nezvestné dievčatko bolo nájdené v rieke Ondava v katastrálnom území mesta Stropkov.

očkovanie, Covid, NFS,

Vakcínam od Pfizeru vypršala záruka. Očkovanie pozastavili

30.05.2023 14:55

Vlani dorazilo na Slovensko 5,5 milióna dávok vakcíny proti covid.

Rusko Kaviareň Výbuch Bloger Pohreb

Prigožin zúri. Po útoku dronov na Moskvu zasypal ministerstvo obrany nadávkami

30.05.2023 14:00

Smradľavé hovädá, čo ako robíte?, zaútočil šéf vagnerovcov na predstaviteľov ministerstva, že dovolili, aby drony doleteli až do Moskvy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 2337x
Priemerná čítanosť článkov: 2337x

Autor blogu

Kategórie

Archív