Založ si blog

Zásahy NAKA

V súvislosti s odhaľovaním trestnej činnosti v predchádzajúcom období sa využívajú zásahy NAKA pri zatýkaní podozrivých osôb. Súhlasím, aby sa objektívne vyšetrila nezákonná činnosť osôb, ktoré sa takejto činnosti dopustili. To je v poriadku. Nemôžem však súhlasiť s formou, akou sa deje zatýkanie podozrivých osôb. Výstižne na to poukazuje aj sťažnosť dcéry zadržaného p. Brhela. Vtrhnutie komanda po zuby ozbrojených policajtov so samopalmi namierenými na nič netušiacich bezbranných ľudí, to sa dá porovnať len so zásahmi jednotiek gestapa. Aké psychické následky to môže mať na týchto ľudí? A čo keď sú v byte malé deti? Tým to môže spôsobiť celoživotnú psychickú traumu. Čo na to hovorí pani ombudsmanka – ochrankyňa ľudských práv? Čo na to hovorí detská ombudsmanka? Čo na to rôzne ľudsko-právne organizácie, ktorých je ako maku? Nepočul ani nečítal som, že by niekto z uvedených na tieto praktiky patrične reagoval. Sú to metódy policajného štátu s diktátorskými praktikami p. premiéra. Kde sú naše „objektívne“ médiá a novinári?

Ide o zatýkanie podozrivých osôb, voči ktorým nebolo oficiálne vznesené obvinenie. Myslím, že takýmto postupom sú porušované základné ľudské práva a je porušovaná ústava SR i listina ľudských práv EU. Zato, ak sa niečo takéto udeje v Rusku či Číne sú médiá plné rozhorčených správ a komentárov, ako sa tam porušujú ľudské práva.

počasie, sneh, cesta, vodič, záveje, zima

Pozor, sneh už úraduje. Donovaly a Šturec uzavreli pre veľké autá

09.12.2022 20:12

Horské priechody Donovaly a Šturec sú uzatvorené pre vozidlá nad desať metrov.

Vakcína / Covid / Koronavírus /

EÚ reptá, že musí odoberať priveľa vakcín proti covidu. Chce tlačiť na firmy

09.12.2022 19:45

Európska únia nakupuje vakcíny proti COVIDU-19, ktoré sa nikdy nevyužijú, a chce rokovať s ich výrobcami o prerušení zmluvných dodávok a znížení dopytu.

Pápež František / Zuzana Čaputová /

Čaputová chce s pápežom debatovať ako viesť spoločnosť k väčšej súdržnosti

09.12.2022 19:05

Prezidentka Zuzana Čaputová sa bude s pápežom Františkom rozprávať o jednote a súdržnosti v spoločnosti.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Vláda padne, rozpočet prejde a voľby budú už v septembri. Prečo je to najreálnejší vývoj?

09.12.2022 19:00

Omnoho viac ako hodnoty a postoj ku kvalite tejto vlády zrejme zavážia zákulisné dohody a nájdenie spôsobu ako z tejto šlamastiky von. Aby bol vlk sýty, aj koza celá.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 1
Celková čítanosť: 2287x
Priemerná čítanosť článkov: 2287x

Autor blogu

Kategórie

Archív